Acht appartementen op de plek van de Vijverwegkerk
Met trots kijken wij terug op Vijverweg 14: acht luxe koopappartementen in een rustige, groene laan in Bloemendaal, op de plek van de voormalige Vijverwegkerk. Wibaut Projectontwikkeling realiseerde hier een kleinschalig woongebouw van drie bouwlagen, naar een ontwerp van Van Ommeren architecten uit Amsterdam. Aan de achterzijde grenst het gebouw aan het park van Landgoed Hartenlust.
In januari 2018 ging de bouw van start. Medio maart 2018 waren alle acht appartementen verkocht. In 2019 werden ze opgeleverd.
Drie bouwlagen, elk met een eigen buitenruimte
Vijverweg 14 was bewust kleinschalig opgezet. Elke bouwlaag kreeg een eigen soort buitenruimte, en naar boven toe wordt het gebouw kleiner, zodat er rondom ruimte blijft voor groen:
- 8 luxe appartementen in drie bouwlagen
- Woonoppervlaktes van circa 120 m² tot 258 m²
- Op de begane grond terrassen die grenzen aan de gezamenlijke tuin
- Op de eerste verdieping loggia’s, op de bovenste verdieping dakterrassen
- De verdiepingen bereikbaar met een lift en een gezamenlijke trap
- Een eigen bergruimte op de begane grond
Een appartement op de begane grond telde bijvoorbeeld circa 194 m² woonoppervlak, drie slaapkamers, twee badkamers, een apart gastentoilet en een terras van circa 42 m².
De koop-aanneemsommen lagen tussen € 1.175.000 en € 1.400.000.
Luxe afgewerkt, met ruimte voor eigen wensen
De appartementen werden luxe afgewerkt. Tegelijk hadden kopers veel ruimte om de indeling en de afwerking af te stemmen op hun eigen woonwensen:
- Bulthaup-keuken met kookeiland
- In de meeste appartementen twee badkamers, met sanitair van Laufen
- Zonnepanelen op het dak, verdeeld over de appartementen en aangesloten op de meterkast van elk appartement
- Ontworpen op energielabel A
Aan de achterzijde omvatte het plan 13 parkeerplaatsen op eigen terrein, een overdekte fietsenstalling en oplaadpunten voor zowel auto’s als fietsen. De gezamenlijke tuin werd compleet aangelegd.
Een woongebouw als een villa in het groen
Van Ommeren architecten won de tender voor de herontwikkeling van de kerklocatie. Het ontwerp is geïnspireerd op de villa’s in de omgeving, waar het parkeren achter het huis ligt en de straatkant groen en representatief blijft. De uitstraling is hedendaags en vriendelijk, met oog voor detail. Voor de gevels werd gekozen voor een combinatie van witgrijze baksteen, glas en hout.
Mark van der Heide Urban Design tekende het stedenbouwkundig ontwerp en het inrichtingsplan. Uitgangspunt was optimale privacy voor de bewoners en de omwonenden, met veel groen, hagen en heesters. Vanaf de straat kreeg het terrein twee entrees: één voor voetgangers en één voor auto’s en fietsers.
Aan het park van Landgoed Hartenlust
Vijverweg 14 ligt naast de 70 meter lange oprijlaan van Landgoed Hartenlust. Rond het landhuis uit 1850 ligt een park van een hectare, en aan de achterzijde kijken de appartementen daarop uit. Ook de rest van Bloemendaal ligt binnen handbereik:
- De Bloemendaalseweg op enkele minuten lopen, met winkels voor de dagelijkse boodschappen, boetiekjes en horeca
- NS-station Bloemendaal op 5 minuten lopen
- Het centrum van Haarlem snel bereikbaar
- De Kennemerduinen en het strand dichtbij
Van kerkgebouw tot oplevering
Op deze plek stond sinds 1958 de Vijverwegkerk, een gereformeerde kerk naar een ontwerp van architect H.W. van Kempen. De kerk was ook bekend als de Radiokerk: tot 2015 had Radio Bloemendaal hier zijn studio. In 2014 werd het gebouw als kerk buiten gebruik gesteld.
Ontwikkelaar Wibaut betrok de buurt nadrukkelijk bij de plannen. Omwonenden, de gemeente en Wibaut overlegden in een participatietraject over het stedenbouwkundig plan, en het ontwerp kwam in samenspraak met de buurtbewoners tot stand.
- 2014: de Vijverwegkerk buiten gebruik als kerk
- Juni 2016: start van het participatietraject met omwonenden
- 18 mei 2017: bestemmingsplan vastgesteld en omgevingsvergunning verleend
- Najaar 2017: sloop van de Vijverwegkerk
- 18 januari 2018: feestelijke start van het heiwerk, met kopers, omwonenden en relaties
- Maart 2018: alle acht appartementen verkocht
- 4 juli 2018: hoogste punt bereikt
- 2019: oplevering van de acht appartementen
Het gebouw is gerealiseerd door aannemer Smit’s Bouwbedrijf.
Onze rol als verkopend makelaar
Wij verzorgden als verkopend makelaar de verkoop van Vijverweg 14: de verkoopgesprekken en de begeleiding van de kopers tot aan de koop-aanneemovereenkomst. De belangstelling was er al vroeg. In februari 2016, lang voor de start van de bouw, hadden zich ruim 250 mensen ingeschreven voor de nieuwsbrief van het project, van wie 200 met belangstelling voor een woning. Alle acht appartementen waren verkocht nog voor het hoogste punt was bereikt.
Overweegt u een nieuwbouwproject in de verkoop te brengen? Wij denken graag mee.






